Pozadí webu Pozadí webu
Aktualizace: 

 

Pivní tácky a pivní sklenice z českých pivovarů

 

Tyto stránky si nekladou za cíl přinášet přesné a podrobné informace o českých pivovarech a minipivovarech, zejména o těch funkčních po roce 1989. Tento web je zejména o mé sbírce pivních sklenic a pivních tácků a to pouze z českých pivovarů.

 

V roce 2004 jsem se začal sbírat pivovarské tácky českých pivovarů a posledních 10 let jsem se zaměřil na ně daleko více než na sklenice. Dnes již sbírám prakticky jen pivní tácky.

 

Sbíral jsem pivní sklenice s různými přestávkami snad od roku 1988. Nejprve ty, co byly k dispozici, a opravdu se z nich pilo pivo. Proto mám ve sbírce různé starší sklenice, ze kterých jsme tehdy pili. Po roce 2002 jsem se zaměřil na sklenice českých pivovarů. V posledních letech se objevilo množství malých pivovarů, a tak už je ani nestíhám. Na nové sklenice už ani nemám místo, maximální počet jsem zaplnil kolem roku 2004, v různých časech jsem se zbavil cca 230 sklenic. Tak už moc nesbírám, občas něco na nějaké akci koupím, většinou přímo s načepovaným pivem. Ale ze všech sklenic piju, nemám je jen na ozdobu.

 

Novinky:
20.11.  U Přeška, Mlýn, Mejto, Svatojakubský...
19.11.  Heřmanický, Krásenský, Zenke, Písecký
18.11.  Soběšice, Krum, Hnanice, Moravia, Grado
05.08.  Maloskalský, Chrášťany, Dědkův mlýn
05.08.  Kunčice, Hořice, Knajzl, Špitt, Trojan
31.07.  Helf, Louny, Poděbrady, Hluboká, Volt...
30.07.  Kalikovar, Kamenice, Hostivař H2, Dejf
10.04.  Malešov, Kytín, Jarošov, JBM, Loď
09.04.  Klatovy, Kozojedy, Šťáhlavice, Křikloun
22.01.  HoppyDog, Beer Factory, Tišnov, U Supa...

Já

Počet mých sklenic, mých tácků a zde zaznamenaných pivovarů

Počet mých sklenic: 489   Počet mých tácků: 2120
Počet pivovarů, ze kterých mám sklenici: 154   Počet pivovarů, ze kterých mám tácek:   418
 
www.czesciauto24.pl Počet na tomto webu evidovaných pivovarů:   505

Vytřiďte svou sbírku

Než vyrazíte na první letošní nákupy, začněte nejprve u sebe doma. Projděte si to, co se vám podařilo získat za uplynulá léta, a pokuste se zhodnotit celistvost, kvalitu a stav vaší kolekce. Skutečné sběratelství není totiž jen slepým hromaděním předmětů. Spočívá v jejich třídění, hodnocení, vyřazování a doplňování, jež by se mělo odvíjet s nějakým vaším vnitřním cílem.

I když je bolestné se s některými oblíbenými kusy sbírky rozloučit, myslete na to, že kvantita nedělá kvalitu. Věřte, že na nikoho neuděláte dojem desítkou prvotřídních a cenných prací, jsou-li mezi třiceti druhořadými díly. Dejte svým nejlepším věcem dostatek prostoru, který nutně potřebují, mají-li patřičně vyznít. Současně získáte prodejem méně důležitých předmětů finance na další rozšiřování sbírky směrem, jímž si přejete.

 

- MF Dnes 3. ledna 2006 -

Počet sklenic

 

Přehled pivovarů podle krajů